0 коментари

Еднодневен пакет со појадок во Hotel Sunny, Созопол

Хотел SUNNY *** нуди сместување во вкупно 42 удобни, добро опремени и стилски опремени соби, студија и апартмани.
Уживајте во атмосфера која целосно ќе ги задоволи вашите потреби и истовремено ќе создаде чувство на удобност.
Ресторанот на хотел SUNNY *** има 80 места во главната сала, 20 места на покриената тераса и 100 места во ресторанот во градината.
Појадок (ручек / вечера) се служи на шведска маса/ компле во главната сала. Појадокот е од 08:00 до 10:00 часот. Детски столчиња за хранење се на располагање за најмалите деца.
За ручек и вечера се претпочита покриената тераса на ресторанот, како и шолја кафе или пијалок, додека погледот ужива во панорамскиот поглед на морето и стариот град Созопол.
Ресторанот градина е пријатно место за разладување во жешките летни денови, за вечера или за посебна вечер со јадење за скара, покрај ладните води на базенот.
Лоби барот и барот на надворешниот базен се соодветни места за забава со пријателите со чаша вино, пиво или аперитив.

КоментариВашиот коментар: