0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера во хотел Свети Свети Петар и Павел, Поморие

Хотелот е на 7 ката со модерна архитектура со 23 двокреветни соби, 1 единечна соба и 7 апартмани. Сите соби и апартмани имаат поглед кон Црно море.
Хотелот е целосно климатизиран, секоја соба има дигитална ТВ, Wi-Fi, телефон, клима, минибар, услуга во соба, сопствено купатило, фен, балкон. На располагање на гостите се центар за третман со кал, луга и сол, пријатно лоби, рецепција, лифт, главен ресторан со летна градина и детско игралиште.

Двокреветните соби во хотелот Свети Петар и Павел се 23 на број. Тие се светли и пространи, а нивната големина е 27 кв.м. Повеќето од нив имаат поглед кон Црно море, а некои имаат поглед кон соленото езеро Поморие и морето во исто време. Ова ги прави преферирани од туристите кои сакаат да уживаат и во двете глетки. Претпоставуваме дека сите сонуваат кога ќе се разбудат да излезат на балкон и првото нешто што го гледаат е бескрајното морско пространство - добро, ова е остварливо со нас За вашето целокупно пријатно искуство, ќе придонесе за модерната атмосфера во хотелската соба.Креветите се големи, тип на душек на душек со можност за поделба.
Апартманите со една спална соба се од 60-70 метри квадратни и ќе ви понудат прекрасен поглед на море.Големи тераси со комфорен простор за седење. дополнително ќе придонесе за целосна релаксација
Три на број, двособните апартмани се наоѓаат на прв, втор и трет кат.Со два посебни влеза и две посебни бањи се погодни и за семејства и за две пријателски семејства. Средната врата овозможува премин од соба во соба, како и поделба на два посебни дела.Дневната соба е од крај до крај со големи прозори од француски тип, кои пренесуваат дополнителна светлина во просторијата и овозможуваат уживање во огромното сино море и една од најдобрите плажи на нашиот брег на Црното Море, познат по својот црн лековит песок. Погледот на една од терасите е кон познатото езеро Поморие, од кое се вади лековитата кал и лугата. Со нив ќе ве разгалиме во нашиот медицински сектор, во центарот за третман на кал, луга и сол во хотелот.

Можност за разни спортови на плажа: млазници, скијање на вода, педалинки. На рецепција - сеф за плаќање, плаќање со кредитна картичка (Master Card, Visa), такси, рент а кар, паркинг на отворено.

Современиот Центар за третман на кал, луга и сол беше отворен во сезоната 2016. Се наоѓа на 6-тиот последен кат од зградата, која нуди прекрасен поглед на море.
Центарот ги има следните услуги: сектор терапија со кал - бањи со кал и апликации со кал, алкална терапија, физиотерапија, магнетотерапија, инхалации во солена соба, парна бања со арома, панорамска сауна со поглед на море, простор за релаксација, џакузи, џакузи, салон за масажа А на гостите им стои на располагање квалификуван тим од лекари и рехабилитатори.

КоментариВашиот коментар: