Одмор на Црно море во Поморие -

Еднодневен пакет со појадок и вечера во хотел Свети Свети Петар и Павел, ПомориеХотел Св. Петар и Павел е категорија со три ѕвезди. Изграден во 2007 година на плажа, живописно сместен помеѓу морето и соленото езеро Поморие. Хотелот се наоѓа на 10 метри од централната плажа на Поморие, позната по својот црн песок, на а 700 м од центарот на градот, и на 15 км од аеродромот Бургас.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2433 денари (€)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Еднo ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Две лековити процедури 
 • Панорамска термална зона
 • Финска сауна со поглед на Црно море
 • Џакузи со поглед на Црно море
 • Област за релаксација со поглед на Црно море
 • Арома парна бања
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса, туристичко осигурување и 9% ДДВ

Хотелот е на 7 ката со модерна архитектура со 23 двокреветни соби, 1 единечна соба и 7 апартмани. Сите соби и апартмани имаат поглед кон Црно море.
Хотелот е целосно климатизиран, секоја соба има дигитална ТВ, Wi-Fi, телефон, клима, минибар, услуга во соба, сопствено купатило, фен, балкон. На располагање на гостите се центар за третман со кал, луга и сол, пријатно лоби, рецепција, лифт, главен ресторан со летна градина и детско игралиште.

Двокреветните соби во хотелот Свети Петар и Павел се 23 на број. Тие се светли и пространи, а нивната големина е 27 кв.м. Повеќето од нив имаат поглед кон Црно море, а некои имаат поглед кон соленото езеро Поморие и морето во исто време. Ова ги прави преферирани од туристите кои сакаат да уживаат и во двете глетки. Претпоставуваме дека сите сонуваат кога ќе се разбудат да излезат на балкон и првото нешто што го гледаат е бескрајното морско пространство - добро, ова е остварливо со нас За вашето целокупно пријатно искуство, ќе придонесе за модерната атмосфера во хотелската соба.Креветите се големи, тип на душек на душек со можност за поделба.
Апартманите со една спална соба се од 60-70 метри квадратни и ќе ви понудат прекрасен поглед на море.Големи тераси со комфорен простор за седење. дополнително ќе придонесе за целосна релаксација
Три на број, двособните апартмани се наоѓаат на прв, втор и трет кат.Со два посебни влеза и две посебни бањи се погодни и за семејства и за две пријателски семејства. Средната врата овозможува премин од соба во соба, како и поделба на два посебни дела.Дневната соба е од крај до крај со големи прозори од француски тип, кои пренесуваат дополнителна светлина во просторијата и овозможуваат уживање во огромното сино море и една од најдобрите плажи на нашиот брег на Црното Море, познат по својот црн лековит песок. Погледот на една од терасите е кон познатото езеро Поморие, од кое се вади лековитата кал и лугата. Со нив ќе ве разгалиме во нашиот медицински сектор, во центарот за третман на кал, луга и сол во хотелот.

Можност за разни спортови на плажа: млазници, скијање на вода, педалинки. На рецепција - сеф за плаќање, плаќање со кредитна картичка (Master Card, Visa), такси, рент а кар, паркинг на отворено.

Современиот Центар за третман на кал, луга и сол беше отворен во сезоната 2016. Се наоѓа на 6-тиот последен кат од зградата, која нуди прекрасен поглед на море.
Центарот ги има следните услуги: сектор терапија со кал - бањи со кал и апликации со кал, алкална терапија, физиотерапија, магнетотерапија, инхалации во солена соба, парна бања со арома, панорамска сауна со поглед на море, простор за релаксација, џакузи, џакузи, салон за масажа А на гостите им стои на располагање квалификуван тим од лекари и рехабилитатори.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, за двокреветно сместување во двокреветна соба.
 • Пакетот важи за сместување од недела до четврток.
 • За сместување во петок или сабота се доплаќа 5 € на ден за возрасен и 2.5 € на ден за дете од 4 до 12 години.
 • По желба може да доплатите за ручек на рецепција - 15 лева.
 • За помалку од 20 луѓе, оброците се служат на мени.
 • Програмата започнува со вечера на денот на пријавувањето и завршува со појадок на денот на поаѓање.
 • Пријавувањето е после 14:00 часот, одјавувањето до 12:00 часот.
 • Дете под 3,99 години престојува бесплатно, на база ноќевање со појадок, плус СПА.
 • За дете од 3,99 до 12 години, сместено на дополнително легло со двајца гости кои плаќаат полно, се доплаќа на рецепција: 18 € на ден, на база ноќевање со појадок;
 • Потребен е посебен ваучер за дете над 12 години или трет возрасен.
 • Домашни миленици не се дозволени.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 22 март до 29 април 2022 година.
 • Понудата не важи за периодот 21 - 25 април.
 • Задолжителна претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 596 28002 или +359 879 530 095
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

8200 Поморие, ул. "Проф. Стојанов" №11
Тел: ******">+******
Моб:+359 895 481 665
Моб:******">+359 ******
E-mail: [email protected]

GPS:42.567582, 27.637842


ВИП Понудата за Црно море 2022 е обезбедена од хотел Свети Свети Петар и Павел, гр. Пoмorиe!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.03.2022 до 29.04.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.