0 коментари

Пакети со појадок или со појадок и вечера + 10 надворешни базени, џакузи и сауна во Каскадас Фемили Резорт

Комплексот Каскадас има статус на затворен комплекс со контролиран достап. За своите гости обезбедува сигурност, удобност и безбедност. Сите згради во одморалиштето се во согласност со највисоките светски стандарди за квалитет при изградба на висок комплекс за одмор. Удобни и внимателно дизајнирани, просториите во апартманите најдобро ги исполнуваат барањата и потребите на корисниците.
Дистрибуирани во мали и големи студија, апартмани со 2 спални (еднособен) и 3 спални (двособни), сите се удобно и стилски опремени и нудат можност за самостојно приготвување на храна, перење, пеглање, опремени се со индивидуална климатизација, кабловска телевизија и интернет, приватни тераси со мебел. Бањите се опремени со комплет крпи и козметика за секој гостин.
На територијата на комплексот има два парка со површина од приближно 10.000 квадратни метри, погодни за пешачење, рекреација и разни спортски активности.
Три вештачки езера опкружени со палми и удобни импровизации го претвораат комплексот во рај за приватност и релаксација.
Четири игралишта каде вашите деца можат слободно да играат и да комуницираат.
Два мини аква-парка овозможуваат забава за вашите деца во текот на денот.
Десет базени со детски сектори.
Единствениот во Сончев Брег 74-метарски базен со коридори за пливање со олимписка големина, кој има систем за филтрирање на вода без употреба на хемикалии. Водата во базенот е близу до удобноста на морската вода, која е позната по својот релаксирачки ефект!
Затворен и отворен фитнес центар за љбителите на овој спорт.
Салон за убавина, 2 спа центри со две сауни ќе го подобрат квалитетот на вашиот одмор.
Воден бар и три ресторани со внатрешни и надворешни седишта, каде што сопствениците и гостите на комплексот ќе можат да уживаат во вкусната бугарска и интернационална кујна.
Сопствена градина, каде што се одгледуваат и продаваат еколошки чисти производи.
Супермаркет со широк избор на стоки ќе ви овозможи да купите сè што ви треба без да го напуштите комплексот.

КоментариВашиот коментар: