Летување на Црно море во Сончев бр - Каскадас Фемили Резорт

Пакети со појадок или со појадок и вечера + 10 надворешни базени, џакузи и сауна во Каскадас Фемили РезортВо срцето на најатрактивното одморалиште на Црното Море, со мног љубов и имагинација создадовме нова реалност од бајките. Го нарековме Каскадас Фемили Резорт затоа што ова волшебно место е создадено специјално за инспирирање на семејни одмори во сите сезони. Тука гостите избираат сами - да станат сопственици на некој од луксузните домови во комплексот, да изнајмат апартман за целото лето или да користат морски одмор во разни комбинации.

Важи од 1 мај до 10 јуни и од 7 до 30 септември:

1. ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 5372 денари (87 €)

2. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 8058 денари (130 €)

3. ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 8216 денари (133 €)

4. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 12324 денари (200 €)

Важи од 11 јуни до 4 јули и од 23 август до 7 септември:

5. ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 6984 денари (113 €)

6. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 10475 денари (170 €)

7. ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 8216 денари (133 €)

8. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 14741 денари (239 €)

Важи од 5 јули до 22 август:

9. ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 8532 денари (138 €)

10. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 12798 денари (207 €)

11. ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 11376 денари (185 €)

12. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 17064 денари (277 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две или три ноќeвања во луксузно студио со појадок и вечера
 • 10 базени - вклучувајќи и уникатен 74-метарскиот базен во одморалиштето со коридори за пливање и систем за филтрирање без хемикалии
 • Лежалка и чадор
 • 2 мини аквапаркови
 • Сауна
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Интернет
 • Необезбедуван паркинг. / * обезбедуван паркинг се плаќа на рецепција - 5 € / ден /

Исхраната е на шведска маса или на сет мени, во зависност од пополнетоста на хотелот.

Делукс студиото (2 + 1) има површина од 32 квадратни метри и има реновиран мебел, двоен кревет Queen Size, Wi-Fi конекција, телефон со внатрешна линийј, 32-инчен LCD телевизор со целосен сет на ТВ канали, кујна со фрижидер , микробранова, плотна за готвење, екстрактор, кафемат, тостер, електричен бокал и машина за перење, бања со туш и балкон со поглед на базен или езеро.

Комплексот Каскадас има статус на затворен комплекс со контролиран достап. За своите гости обезбедува сигурност, удобност и безбедност. Сите згради во одморалиштето се во согласност со највисоките светски стандарди за квалитет при изградба на висок комплекс за одмор. Удобни и внимателно дизајнирани, просториите во апартманите најдобро ги исполнуваат барањата и потребите на корисниците.
Дистрибуирани во мали и големи студија, апартмани со 2 спални (еднособен) и 3 спални (двособни), сите се удобно и стилски опремени и нудат можност за самостојно приготвување на храна, перење, пеглање, опремени се со индивидуална климатизација, кабловска телевизија и интернет, приватни тераси со мебел. Бањите се опремени со комплет крпи и козметика за секој гостин.
На територијата на комплексот има два парка со површина од приближно 10.000 квадратни метри, погодни за пешачење, рекреација и разни спортски активности.
Три вештачки езера опкружени со палми и удобни импровизации го претвораат комплексот во рај за приватност и релаксација.
Четири игралишта каде вашите деца можат слободно да играат и да комуницираат.
Два мини аква-парка овозможуваат забава за вашите деца во текот на денот.
Десет базени со детски сектори.
Единствениот во Сончев Брег 74-метарски базен со коридори за пливање со олимписка големина, кој има систем за филтрирање на вода без употреба на хемикалии. Водата во базенот е близу до удобноста на морската вода, која е позната по својот релаксирачки ефект!
Затворен и отворен фитнес центар за љбителите на овој спорт.
Салон за убавина, 2 спа центри со две сауни ќе го подобрат квалитетот на вашиот одмор.
Воден бар и три ресторани со внатрешни и надворешни седишта, каде што сопствениците и гостите на комплексот ќе можат да уживаат во вкусната бугарска и интернационална кујна.
Сопствена градина, каде што се одгледуваат и продаваат еколошки чисти производи.
Супермаркет со широк избор на стоки ќе ви овозможи да купите сè што ви треба без да го напуштите комплексот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Еден ваучер е за едно лице, сместен во Делукс студио, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 2 години престојуваат бесплатно.
 • За дете од 2 до 13 години се доплаќа 30% од цената за возрасен.
 • За дете над 13 години или трето возрасно лице на дополнително легло потребен е посебен ваучер.
 • Домашните миленици не се дозволени.
 • Задолжителна претходна резервација пред купување ваучер на тел: +359 893 20 03 00.
 • Валидност на ваучер: од 01 мај до 30 септември 2022 година.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Каскадас Фемили Резорт

Сончев брег, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
email: [email protected]
Website: www.cascadas.eu

ВИП Понудата е обезбедена од Каскадас Фемили Резорт

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.05.2022 до 30.09.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.