0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера хотел Вила Лист****, Созопол

Двокреветна соба со поглед на море или град има: брачен кревет или два единечни кревети кои можат да се поврзат. Има клима, кабловска телевизија, ТВ со рамен екран, гардеробер, биро, фен, балкон со мебел. Дополнително сместување е на фотелја/тросед. Максимален број на лица за сместување: 2 + 1.
Делукс двокреветна соба со поглед на море или град има: брачен кревет или двокреветни кревети кои можат да се спојат. Има клима, кабловска телевизија, ТВ со рамен екран, гардеробер, биро, фен, балкон со мебел. Дополнително сместување е на фотелја/тросед. Максимален број на лица за сместување: 2 + 2/3 + 1.

Хотелот располага со широк асортиман на разновидни соби за сечиј вкус и желба - 100 двокреветни соби, стандардни и класични, 48 луксузни двокреветни соби, 11 апартмани со една спална соба и 1 претседателски апартман. Гостите имаат можност да изберат соби со поглед на град или море. Има сè: стилско лоби со атрактивен лоби бар и панорамска тераса, главен ресторан со летна тераса на отворено, бар покрај отворен базен, детски базен, простор за релаксација со внатрешен базен, сауна и парна бања, теретана со професионална опрема.

Комплексот со четири ѕвезди е идеален и за семеен одмор на море и за службени патувања во текот на целата година. Модерната мултифункционална сала „Apollonia Pontica“ (до 200 седишта) ќе биде домаќин на вашиот настан: конференција, конгрес, тим билдинг, семинар.
Хотелот како гостопримлив домаќин нуди и специјални понуди за свадби, прослави или други специјални настани.

КоментариВашиот коментар: