Летување на Црно море во Созопол - Хотел Вила Лист****

Еднодневен пакет со појадок и вечера хотел Вила Лист****, СозополБисерот на хотелите - Хотел Вила Лист се наоѓа на плажа во новиот дел на Созопол. Директниот пристап до плажата, прекрасниот поглед на романтичниот залив и уникатната архитектура на стариот Созопол го прават омилено место за одмор.

1. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА: ВИП цена: 1738 денари (28 €)

2. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА ЛУКС: ВИП цена: 2338 денари (38 €)

3. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА МОРЕ: ВИП цена: 1880 денари (30 €)

3. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА МОРЕ ЛУКС: ВИП цена: 2654 денари (43 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во избраниот тип на соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Затворен базен и џакузи (не се отоплуваат)
 • Wi-Fi
 • Фитнес

Двокреветна соба со поглед на море или град има: брачен кревет или два единечни кревети кои можат да се поврзат. Има клима, кабловска телевизија, ТВ со рамен екран, гардеробер, биро, фен, балкон со мебел. Дополнително сместување е на фотелја/тросед. Максимален број на лица за сместување: 2 + 1.
Делукс двокреветна соба со поглед на море или град има: брачен кревет или двокреветни кревети кои можат да се спојат. Има клима, кабловска телевизија, ТВ со рамен екран, гардеробер, биро, фен, балкон со мебел. Дополнително сместување е на фотелја/тросед. Максимален број на лица за сместување: 2 + 2/3 + 1.

Хотелот располага со широк асортиман на разновидни соби за сечиј вкус и желба - 100 двокреветни соби, стандардни и класични, 48 луксузни двокреветни соби, 11 апартмани со една спална соба и 1 претседателски апартман. Гостите имаат можност да изберат соби со поглед на град или море. Има сè: стилско лоби со атрактивен лоби бар и панорамска тераса, главен ресторан со летна тераса на отворено, бар покрај отворен базен, детски базен, простор за релаксација со внатрешен базен, сауна и парна бања, теретана со професионална опрема.

Комплексот со четири ѕвезди е идеален и за семеен одмор на море и за службени патувања во текот на целата година. Модерната мултифункционална сала „Apollonia Pontica“ (до 200 седишта) ќе биде домаќин на вашиот настан: конференција, конгрес, тим билдинг, семинар.
Хотелот како гостопримлив домаќин нуди и специјални понуди за свадби, прослави или други специјални настани.

Услови на понудата

 • Понудата важи за едно лице, за двојно сместување, за минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно. 
 • Првото дете (до 12 години) престојува бесплатно легло во двокреветна соба возрасни.  Се доплаќа 5 € за вечера.
 • Второ дете (до 12 години) - доплата 50% одцената за возрасeн.
 • Возрасен (над 12 години) - доплата 80% од вредноста на пакетот.
 • Платен паркинг е достапен во близина на хотелот.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат при пријавувањето.
 • Во случај на непојавување или задоцнето откажување се наплаќа казна од 1 ноќевање + доплатите.
 • Сместување со домашно милениче (до 10 кг.) Можно е во одреден тип на соба, по претходно барање и со доплата од 5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 20 мај до 10 јуни 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација на телефон на рецепција: +359 885 05 88 88.
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Вила Лист****

Созопол, Р. Бугарија
ул. Јани Попов 5
Тел. +******
Тел: +****** 
еmail: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2022 е обезбедена од 
хотел Вила Лист****, Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.05.2022 до 10.06.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.