Зимски одмор во Банско, Бугарија - Хотел Скабрин - Банско

Еднодневен пакет со појадок или појадок и вечера во Хотел Скабрин, БанскоХотел "Скабрин" Банско е со категорија 3 ѕвезди и отвора  во  декември 2006 г. Хотелот е лоциран во срцето на стариот град на Банско. Се  наоѓа на 2 минути  патување од црквата Света Тројца и центарот на градот. На 15 минути пешачење од прва станица на жичарница.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1770 денари (28 €) - 50% = 885 денари (14 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден домашен појадок
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2022 денари (32 €) - 50% = 1011 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден домашен појадок
 • Една вечера
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Хотелот е лоциран во срцето на стариот град на Банско, на тивко и добро комуникациско место. За нашите гости ја предлагаме топлината на семејниот комфорт. Хотелот е соодветно место за Вашиот одмор во текот на сите сезони од годината. Архитектонски дизајниран  во стариот дух на градот Банско, така дава  чувство на традиционален стил меѓу неповторлива атмосфера. Се наоѓа на 2 мин патување од црквата Света Тројца и центарот на градот.Во близина на хотелот се - најпосетените таверни, ресторани и ноќни клубови. На 15 мин пеш од првата станица на жичарница.

Хотелот располага со 10 двокреветни соби, некои од нив имаат можност за  дополнителни кревети. Има ресторан кој работи само за гостите на хотелот, каде можете да уживате во традиционалните и домашно приготвени појадоци и вечери.

Скијачкото одморалиште Банско располага со 70 километри скијачки патеки, секоја со различна тежина, вклучувајќи 16км постојан  спуст, почнувајќи од врвот Тодорка (2,600м. Н.в.) до крајот  на патеката - прва станица на жичарница. Банско е познат како центар за планински и скијачки  спортови со модерни ски-опрема и новоизградена жичарница. Посетувајќи го градот, гостите ќе допрат  до сочуваната автентичност на бугарскиот фолклор, уникатните уметнички и културни вредности, типични за регионот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • За деца од 6 до 12 годишна возраст се плаќа по 7.5 € за ноќевање со појадок на рецепцијата на хотелот.
 • За деца од 6 до 12 годишна возраст се плаќа по 9 €. за ноќевање со појадок и вечера на рецепцијата на хотелот.
 • Трет возрасен (при можност за сместување) плаќа 10 € за ноќевање со појадок на рецепцијата на хотелот.
 • Трет возрасен (по можност за сместување) плаќа 12.5 €  за ноќевање со појадок и вечера на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 04 јануари до 30 март 2016 година.
 • Понудата не важи за 14 февруари и 3 март 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 897/93 96 70; +359 897/93 94 30.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Скабрин - Банско

Хотел "Скабрин"
Гр. Банско, Р. Бугарија

Ул. "Отец Паисиј" №14
Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
Е-mail: [email protected]
 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотел "Скабрин", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.01.2016 до 30.03.2016

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.