Летен одмор во Добриниште - Комплекс Добриниште

50% попуст на пакети со појадок и вечера во Хотел Добриниште, Р. БугаријаХотел "Добриниште" е со одлична локација во центарот на градот Добриниште. Хотелот е свртен кон плоштадот, што им овозможува на гостите да се вклучуваат непосредно во празничните настани кои редовно се одржуваат. Меѓу нив е фестивалот "Добринишко лето", кој во саботите и недела на месеците јули и август, ги радува сите обожаватели на планинското одморалиште.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 3034 денари (49 €) - 50% = 1517 денари (24.5 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања за едно лице сместено во соба со два или три кревети
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 4298 денари (70 €) - 50% = 2149 денари (35 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања за едно лице сместено во соба со два или три кревети
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: 6067 денари (98 €) - 50% = 3034 денари (49 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања за едно лице сместено во соба со два или три кревети
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Капацитет: 130 места во пријатна и светли соби со купатило, TV, телефон, Wi-Fi. Можностите за паркирање се на бесплатен јавен паркинг до самиот хотел
Објектите се дополнуваат од лоби бар и со него поврзаната пространа летна тераса- паб. Овде  Ве пречекуваат првите сончеви зраци во текот на летото и е најпосакувана дестинација од мештаните и гостите на хотлот  за утринско кафе со колач. Во текот на целиот ден се предлага  мени, вклучувајќи супи, салати, традиционални специјалитети, риба, пица.
Во близина на хотелот се наоѓа мал парк со убави смреки и борови дрвја, носејќи вистинска свежина во текот на летото.
Децата можат мирно да играат во посебно детско катче.
Лековитата минерална вода на Добриниште е надалеку позната. Градската бања се наоѓа на 5 минути пеш од хотелот. Се состои од машки и женски простор со длабоки базени во кои постојано тече минерална вода, директно од изворот. Водата е хидрокарбонатна, богата со сулфати, натриеум и флуор. Таа е без мирис и талог и е пријатна за пиење, со температура меѓу 30-43 степени.
Добринишката минерална вода се користи за терапија преку бањи и пиење. Специјалистите по балнеологија препорачуваат 7, 10 и 15-дневни водни терапии на луѓето со хронични заболувања на зглобовите, коските, мускулите, тетивите, при хроничен ревматизам, последици од скршениците на коските, трауми и повреди. Покрај тоа, бањите добро влијаат на хронични заболувања на периферниот нервен систем, на хронични гинеколошки болести и на кожни болести / егземи /. Престојот во минералниот базен е најдобрата терапија за уморните мускули и целото тело, по долгиот ден на стрмните падини на Пирин.
Друга популарна место е т.н.. од локалните луѓе "римското бањче" - мал отворен базен, кој се наоѓа на крајот на гратчето во насока кон село Елешница. Катчето е убаво и сончево. Ако верувате во идеите за живата сила и меморијата на водата, ова место е за Вас. Тука ќе се исполните со позитивна енергија и долговечност.
Плажата со минералните базени во Добриниште е на 10 минути пеш од хотелот.
Во Добриниште може да ја посетите црквата "Св. безсребреници Козма и Дамјан "/ на 5минути од хотелот / и да се поклоните пред светата икона на Света Богородица Вратарица, која ги отвора вратите кон благосостојбата и срцето на Бога. Манастирот "Св.Панталејмон" е на 4 километри од градот. Патот до Манастирчето е стрмен и пеш трае околу 40 минути, но напорот дефинитивно вреди.
Атрактивна искуство е и патувањето со воз по пругата со тесен колосек. Добриниште е крајна железничка станица на единствената од ваков вид пруга во Бугарија, го поврзува Добриниште со Септември преку Јакоруда, Велинград, Банско и Разлог.
Во подножјето на Пирин, Добриниште нуди многу можности за излети во планина и планински велосипедизам.
Пешки може да се отиде до месноста Рибник и до месноста Свети Никола / на 30 мин. /
Планинарскиот дом Гоце Делчев е на 12 км. Препорачуваме посета на ресторанот на планинарскиот дом. Самата месност е со широки ливади, каде што можат да се берат лековити билки и шумски плодови: јагоди, малини, боровинки.
Од тука тргнува ски лифтот, кој за 25 минути ве качува до планинарскито дом Безбог. До  Безбог може да се дојде и пешки по шумска патека за 2 часа и 40 мин.
Популарни се патеките и местата за пикник во месноста Мочарата / на 30 мин. од пл. дом Гоце Делчев /, месноста Харам бунар / на 1час од пл. дом Гоце Делчев /, до водопадите на реката Ретиже.
Од пл. дом Безбог најкратките маршрути се до Попово езеро за 1час и 40 мин.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Ваучерот е за еден човек сместен во двокреветна или трокреветна соба.
 • Доплата на рецепција за реновирана соба и апартман -2.5 € / По лице на ден /.
 • Дадениот број ваучери за понудата е ограничен.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Секој има право да купи неограничен број
 • Валидност на ваучер: од 04 јули до 30 септември 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 7447/21 20; 07447/21 28 и +359 885/50 28 10.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 7447/21 20; +359 7447/21 28 и +359 885/50 28 10.
 • Сместување во хотелот по 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12:00 часот.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Добриниште

Хотел "Добриниште"
Град Добриниште, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата е предоставена од Комплекс Добриниште

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.07.2017 до 01.10.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.