Велигден во Банско - Апартмански комплекс Четирилисна детелина

Пакети со појадок, празничен Велигденски ручек и вечера + центар за релаксација во Апартмански комплекс Четирилисна детелина***Апартмански комплекс Четирилисна Детелина - Банско, ви нуди незаборавен одмор во подножјето на планината Пирин. Комплексот е комплетно реновиран во 2017 година, и предлага комфорни апартмани опремени со кујнско катче и удобен мебел. Од терасите на апартманите се гледаат снежните врвови на трите  планини кои го заобиколуваат Банско- Пирин, Рила и Родопите.

Велиgден вo Банско! 2 ,3 или 4ноќевања со појадок, ручек и вечера, и користење на релакс зона со топoл минерален базен. Хотелот ви предлага можност и за сместување на база All Inclusive со доплата!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4266 денари (69 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во студио или апартман
 • Два појадоци
 • Два ручеци (од кои еден празничен Велигденски ручек на 08 април)
 • Две вечери
 • Релакс центар - загреан базен (28-32°C)
 •  Парна бања
 • Сауна 
 • Џакузи
 • Бесплатен Wi Fi
 • Бесплатен паркинг само за гостите на хотелот
 • 9% ДДВ и туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4740 денари (77 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во студио или апартман
 • Три појадоци
 • Три ручеци (од кои еден празничен Велигденски ручек на 08 април)
 • Три вечери
 • Релакс центар - загреан базен (28-32°C)
 • Парна бања
 • Сауна
 • Џакузи
 • Бесплатен Wi Fi
 • Бесплатен паркинг само за гостите на хотелот
 • 9% ДДВ и туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6099 денари (99 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио или апартман
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци (од кои еден празничен Велигденски ручек на 08 април)
 • Четири вечери
 • Релакс центар - загреан базен (28-32°C)
 • Парна бања
 • Сауна
 • Џакузи
 • Бесплатен Wi Fi
 • Бесплатен паркинг само за гостите на хотелот
 • 9% ДДВ и туристичка такса

​Исхрана:

 • Појадок: 07:30 - 10:00 ч - на шведска маса или сет мени, плус кафе, чај, сок, вода.
 • Ручек: 12:00 - 14:00 ч - на шведска маса или сет мени (без пијалоци).
 • Вечера: 19:00 - 21:00 ч - на шведска маса или сет мени (без пијалоци).

Комплекс Четирилисна детелина се состои од четири самостојни згради лоцирани во затворен комплекс, кој располага со ресторан, центар за релаксација со топол базен, парна бања, сауна, џакузи и паркинг.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1.99 години се сместува бесплатно без користење на основен кревет.
 • Дете од 2 до 6.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло во студио со двајца возрасни.
 • Дете од 2 до 6.99 години со еден родител доплаќа 12.5 € на ден.
 • За дете од 6,99 до 13.99 години се доплаќа на рецепција 20 € на ден.
 • За трет возрасен (над 14 год.) на дополнително легло се доплаќа 21 € на ден.
 • За сместување на две или три лица (не се пополнети редовните кревети) во апартман или мезонет со дневен престој се доплаќа 25 € на ден.
 • Можност и за сместување на база All Inclusive со доплата - 2.5 € на човек на ден.
 • Доплата за користење на џакузи - 5 € на човек, при минимум група од три лица.
 • Сместувањето во хотелот е по 14 часот, а ослободувањето на просториите е до 12 часот.
 • ВАЖНО! Поради безбедносни причини не е дозволено палење на камините во апартманите.
 • Релакс центарот, ресторанот и рецепцијата се самостојни згради и нема топла врска со апартманите и студиата!
 • Поради капацитетот на ресторанот од 50 места  - исхраната се врши на смени  по график.
 • При помалку од 20 гости исхраната е по претходно избрано мени.
 • Пред да купите ваучер, треба да проверите за слободни места и за резервација на тел: +359 889/ 309 390 или +359 886/05 03 18.
 • Откако ќе го купите вашиот ваучер, треба да ја потврдите Вашата резервација диктирајќи го кодот на вашиот ваучер на тел: +359 889/ 309 390 или +359 886/05 03 18.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апартмански комплекс Четирилисна детелина

Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Јаворов № 18
Тел: 
+359 ******+359 ******
Email: [email protected][email protected]
Website: www.eghotels.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Апартмански комплекс Четирилисна детелина***!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.