5-ѕвезден СПА одмор во Банско - Амира Бутик Хотел 5*

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок + СПА во Амира Бутик Хотел 5*, БанскоХотел „АМИРА“ Банско е хотел со пет ѕвездички. Сместен е во подножјето на Пирин, на неколку минути пешачење од почетната станица на жичарницата.
Хотелот „АМИРА“ е отворен жо текот на целаата година. Нуди беспрекорна услуга, типична за комплексите од највисока класа, како и индивидуален третман на секој нејзин гостин!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1864 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2022 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2180 денари (35 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1991 денар (32 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 2149 денари (35 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 2306 денари (37 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

* Појадокот и вечерата се служат на сет мени, во согласност со сегашните мерки за превенција и контрола на КОВИД-19.
* Хотелот ги става на прво место животот и здравјето на своите вработени и клиенти, работејќи во услови на зголемена безбедност, хигиена и дезинфекција, по редослед и услови целосно усогласени со спречувањето, ограничувањето на ширењето и контролата на КОВИД - 19. Хотелот го задржува правото да ги промени условите за престој, во согласност со ограничувањата и мерките што се воведени и во моментов се во сила во Бугарија.

За сместување на своите гости хотелот располага со: петнаесет апартмани со една спална соба, од кои два се ВИП апартмани, единаесет студиа, пет двокреветни соби.
Во хотелот „АМИРА“ има три ресторани: класичен ресторан со деведесет места, кој нуди висок комфор, богата листа на вина и уникатна комбинација од најдоброто од локалната и светската кујна; тераса до ресторанот со дваесет и четири места; лоби-бар со дваесет и осум места и пријатен камин; ВИП салон со дваесет места.
Областа за релаксација на хотелот „АМИРА“ има две студиа за масажи, терапии и козметички процедури; просторија за релаксација; Финска сауна; панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол; парна бања; Џакузи; внатрешен базен со хидромасажен сектор; внатрешен базен за деца; отворен простор со лежалки.
За своите најмлади гости, хотел АМИРА располага со детско катче и област за креативни работилници.
За корпоративни  настани и конференции Хотелот „АМИРА“ нуди конференциска сала со капацитет до четириесет места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за ЕДНО лице, при двајца сместени во студио или луксузен апартман, во зависност од избраниот пакет.
 • Прво дете до 12,99 години, сместено бесплатно на дополнително легло.
 • Второ дете од 6 до 12,99 години, плаќа 8 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 70% од цената на пакетот.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат при сместувањето.
 • Валидност на ваучер: од 23 септември до 30 ноември 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 742/01 066 или тел: +359 883/388 807.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Амира Бутик Хотел 5*

Гр. Банско, м. „Страгите“
Ул. „ Страгите“ № 10
Тел.: +359 ******">******
Тел.: +359 ******">******
E-mail: [email protected]
Website: hotelamira.bg

ВИП Онудата е обезбедена од нашиот партнрр - Амира Бутик Хотел 5*, Банско!

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.09.2021 до 22.12.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.