Одмор во Банско - Апарт хотел Ројал Банско

Тридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + СПА во Апарт хотел Ројал, БанскоКомплексот Ројал Банско се наоѓа во новиот дел на Банско, на само 200 метри од Националниот парк Пирин, што го прави совршено место за одмор и изолација. Хотелот ќе работи со намален капацитет, зголемена хигиена во СПА центарот, заедничките простории и апартманите. Персоналот ги исполнува сите актуелни услови за борба против КОВИД - 19. Со овие активности, управата на комплексот сака да обезбеди мирен одмор за своите гости.

БОНУС 7 = 6 ноќевања! При 6 ноќевања, добивате бесплатно седмо ноќевање!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3508 денари (57 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНO лицe и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три пoјадоци
 • Три вечери + пијалок по ваш избор
 • Внатрешен загреан базен со детски сектор и француски прозорци, откривајќи незаборавен поглед на величествениот Пирин и пристап до уредениот двор со лежалки. Температура на вода 30 степени. Температура на воздухот 35 степени. Работно време 08:00 - 22:00 часот
 • Ароматична парна бања, финска сауна, добро опремен фитнес, шок ведро, зоназа релаксација
 • Детско катче
 • Голем паркинг
 • Забавни игри (шах, табла, карти, итн.)
 • Бесплатно креветче (со нарачка)
 • Бесплатно сместување за домашни миленици
 • Интернет во целиот хотел
 • Бесплатно користење на мултифункционално игралиште за тенис, фудбал и сл., Пинг-понг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5593 денари (90 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНO лицe и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет пoјадоци
 • Пет вечери + пијалок по ваш избор
 • Внатрешен загреан базен со детски сектор и француски прозорци, откривајќи незаборавен поглед на величествениот Пирин и пристап до уредениот двор со лежалки. Температура на вода 30 степени. Температура на воздухот 35 степени. Работно време 08:00 - 22:00 часот
 • Ароматична парна бања, финска сауна, добро опремен фитнес, шок ведро, зоназа релаксација
 • Детско катче
 • Голем паркинг
 • Забавни игри (шах, табла, карти, итн.)
 • Бесплатно креветче (со нарачка)
 • Бесплатно сместување за домашни миленици
 • Интернет во целиот хотел
 • Бесплатно користење на мултифункционално игралиште за тенис, фудбал и сл., Пинг-понг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Опис на пакети HB +:

Појадок 08:00 - 10:00 Појадокот се служи на шведска маса. При  помалку од 15 лица, појадокот е на сет мени. Вклучен пијалок по избор: сок, кафе, чај, вода, млеко (Несквик, Нес).
Вечера од 18:00 до 20:00 часот вечерата се служина шведска маса.. При помалку од 15 лица, вечерата е на сет мени. Вклучен пијалок по избор: Чаша сок, вода, пиво, розе / бело / црвено вино, ракија, вотка, мастика, виски, џин, мента, црвен рум, бел рум, текила, ракија, црвен вермут, бел вермут, црвен или бел пелин.

Услуги со доплата:
Play Station - 2.5 €на час
Аркадни игри, pinball и фудбал на маса: 0.50 € по натпревар
Изнајмување бањарка - 1.5 € за целиот период
Изнајмување влечки - 1 € за целиот период
Билјард: 1 € по натпревар
Употреба на скара: 15 € за два часа
Организирање на семинар / сала за банкет / (цена по договор)

Апартхотелот Ројал Банско има сто апартмани сместени во еден главен блок со четири лифта. Повеќето од нив нудат уникатен поглед на планините Пирин, Рила и Родопи. Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за краток и долг одмор.

Нашите гости можат да користат панорамски, загреан базен со детска секција, сауна, парна бања, шок ведро, просторија за масажа, фитнес, детско игралиште, два ресторани, лоби бар, сала за игри, пинг-понг, билјард, скара, надворешен паркинг, безжичен Интернет и мултифункционално игралиште на отворено за тенис, фудбал и одбојка.
Ројал Банско е место каде што може да се стане едно со природата и да се потопи во нејзината убавина. Добредојдовте!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Дете 0 - 11,99: бесплатно
 • Второ дете 0 - 11,99: 5 € дневно
 • Дете 12 - 16,99: 10  дневно
 • Возрасни 17+: 14  дневно
 • Доплата за единечно сместување: ваучер + 9  дневно
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција при сместувањето!
 • Понудата важи од 15 септември до 30 ноември 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред да купите ваучер на тел: +359 899/106 931
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт хотел Ројал Банско

Апартхотел Ројал Банско
Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: 
+359 ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Апартхотел Ројал Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.09.2020 до 30.11.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.