Лeтeн одмор во Банско - Маунтин Парадајс, Банско

Еднодневен пакет со појадок, со појадок и вечера или на база All Inclusive + СПА во Маунтин Парадајс БанскоХотел "Маунтин Парадаjс" е изграден во типичните архитектонски решенија и стилот карактеристичен за Банско и неговата околина. Совршено место за одмор за секој што ги сака планините. Се наоѓа на околу 380 метри од ски лифтот и на 10 минути пешачење од главната улица „Пирин“ во Банско.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1011 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две или четири лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио или двособен апартман
 • Еден појадок
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1327 денари (21 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две или четири лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио или двособен апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1643 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две или четири лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио или двособен апартман
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1074 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во еднособен апартман
 • Еден појадок
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1390 денари (22 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во еднособен апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1706 денари (27 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во еднособен апартман
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ПРОГРАМА „All inclusive Light“:
ПОЈАДОК - 08:00 - 10:00 часот

Пченкарни снегулки, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, сланина, маслинки, домати, краставици, јогурт, свежо млеко, омлет, варени јајца, пржено лепче, торта, пита со сирење, мафини, џем, мед, путер, плодови и овошје според сезоната, леб, минерална вода, сокови микс, кафе, чај.
РУЧЕК - 12,30 - 14,00 часот
салати, супа, варено месо и јадења без месо, гарнири, овошје според сезоната, бели печива, леб, сок, минерална вода, сокови микс, бело и црвено вино, наливно пиво.
ВЕЧЕРА - 18.00 - 20.00 часот
салати, скара, разни видови месо и предјадења и јадења без месо, гарнири, десерти и овошје, леб, сок, минерална вода, сокови микс, бело и црвено вино, наливно пиво.

Програмата започнува со вечера и завршува со ручек.
При помалку од 25 гости исхраната се врши по претходно подготвено мени

Комплексот располага со разновидни апартмани - студија, апартмани со една и две спални, опремени во модерен стил. Апартманите се опремени со место за јадење и одмор, фрижидер, ТВ, Wi-Fi, дополнителен софа кревет
Mountain Paradise е комплекс кој на своите гости им нуди пријатен престој во модерен лоби бар со билјард, ресторан со 200 места, детско игралиште, базен и детски базен, фитнес, спа центар кој нуди богата програма за релаксација, освежување и закрепнување.
Хотелот нуди одлична можност за обуки на компании, семинари, зелени и ски училишта.

Максимална пополнетост на просториите:
-студио- 2 возрасни + дете до 11,99 години.
-апартман со една спална - 2 возрасни + 2 деца до 12 години. или 3 возрасни
- двособен апартман - 4 возрасни. + 2 деца до 11,99 години. или 5 возрасни

Услови на понудата

 • ВИП-ваучерот мора да биде пријавен пред истекот на рокот на истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при максимално исполнување на редовните кревети во даден тип просторија.
 • Прво дете од 6 години до 11,99 години плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Второ дете од 0 до 11,99 години се сместува бесплатно.
 • Трет и петти возрасен на дополнително легло кревет во апартман доплаќа 70% од цената на редовен кревет.
 • Доплата за сместување на рецепција во двособен стан на рецепција за сместување за 4 лица - 8 € на ден.
 • Сите доплати се на рецепција при пријавување.
 • Пред да купите ваучер, прашајна телефон: +359 888 824 894 и +359 885/998 199.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 888 824 894 и +359 885/998 199.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 12 септември 2021 година.
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Маунтин Парадајс, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
Месност Парцалето
ул. Јавор 53

Тел: +359 ******
Тел: =359 ******
Email:  [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Маунтин Парадајс, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2021 до 06.09.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.