Одмор крај Благоевград - Куќа за гости Стара Македонија

Еднодневен пакет со појадок во Куќа за гости Стара Македонија, с. ГостунВо 2007 година на патот кон селото Ковачевица поминавме покрај селцето Гостун. Застанавме во селото и ... таму стоеше камена куќа. Сведок на годините и на историјата. Осамена, сива и стар, но горда. Патот заврши тука пред куќата. Пред нас стоеше старата „Македонија“. Во есента 2009 година започна нашиот проект за реставрација на старата куќа и по повод 100-годишнината и во 2012 година беше повторно отворена. На 18.05.2013 година во присуство на многу гости, градоначалникот на Банско официјално ја отвори за посетителите гостинската куќа „Македонија“.

ЕДНОДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 885 денари (14 €)
Понудата важи при минимум две ноќевања
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Употреба на опремена кујна со скара
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 948 денари (15 €)
Понудата важи при минимум две ноќевања
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Употреба на опремена кујна со скара
 • Паркинг

* Капацитет на куќата - до 17 лица. Можно е да се изнајми целата куќа по повластена цена.

Таверната е на два ката со капацитет од 25 луѓе на кат со камини. Има  шпорет, фрижидер и подрум со проточна вода.
-Дали сакате да се готвите сами?
На располагањеја имате целата кујна и сите потребни прибор како што се скарата и огништето.
Во визбата можете да најдете вино од цела Бугарија.
Прошетајте до околните села за да уживате во нивниот автентичен дух.
- село Ковачевица - кратка траса - 15 км - 2 часа; со автомобил 50км. - 1 ч
- Долен село - 60 км.
- Село Осеново - 12 км.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За деца од 9 до 12 години се доплаќа 5 € на ден.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 895 421 819; +359 899 19 77 31.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на вашиот ваучер по телефон: +359 895 421 819; +359 899 19 77 31.
 • Валидност на ваучер: од 04 август до 20 декември 2020 година.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Стара Македонија

Куќа за гости Стара Македонија
Куќа за гости Стара Македонија
Село Гостун, Р. Бугарија
Тел: +******; +******
E-mail: [email protected]
Website: www.gostun.com

ВИП Понудата е обезбедена од Куќа за гости Стара Македонија!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.08.2020 до 20.12.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.