Одмор на Пирин планина во Добриниште - Планинарски дом Гоце Делчев

50% попуст на пакети со појадок и вечера во Планинарски дом Гоце Делчев, ДобриништеПланинарскиот дом Гоце Делчев /1600м.н.в./ е изградена на широката полјана во месноста Логовете, опкружена со борова шума засадена во 1950-1951г. Од град Добриниште започнува асфалтиран и одржуван  пат со должина од 12 км. Постои и стара патека која речиси се изгубила поради реткото користење од страна на туристите. Од градот пеш растојанието е околу 2,30 часа.
Планинарскиот дом  е целосно реновиран.
Располага со мал ресторан со летна тераса и беседка- скара. Многу е погодна за семејства и пријателски компании

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: 3160 денари (51 €) - 50% = 1580 денари (25.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања за едно лице сместено во соба со два или три кревети
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Паркинг

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 4424 денари (72 €) - 50% = 2212 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања за едно лице сместено во соба со два или три кревети
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: 6194 денари (100  €) - 50% = 3097  денари (50 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања за едно лице сместено во соба со два или три кревети
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Паркинг

Сместување:
2 двокреветни соби со бања; 2 двокреветни соби со заедничка бања; 2 трокреветни соби исто така со заедничка бања.
На вториот кат се врши сместување во: една двокреветна соба и соба со 5 кревети, 1 соба со две основни легла и канапе, сите со самостоен санитарен јазол, 1 двокреветна соба со санитарен јазол, но тој се наоѓа во ходникот на спрата.
Собите имаат секојдневна услуга и се опремени  со телевизор и интернет конекција. Поради фактот дека за некои од собите бањите се надворешни, дополнително се обезбедени бањарки со депозит.

Ресторанот е претпочитано место за нашите гости. Предлага мени за ручек, кафе, чај, пијалоци, скара, традиционални јадења и сето тоа по пристапни цени.
За туристите со лични возила, кои прават подолги планински премини и престојуваат на пл. дом Безбог, има деноноќно обезбедуван паркинг.
Во западна насока од пл. дом Гоце Делчев по шумски пат, на 2-3 километри растојание е месноста Мочарата.
Во минатото таму имало детски камп, а денес е соодветно место за излет и пикник. По текот на реката Десилица исто така има планинарска патека. Таа се спојува со патека која доаѓа од пл. дом Безбог и води кон убави, мали езера во подножјето на планината Десилица и Кајмакчал.
Пријатна е маршрутата до Харам бунар, од каде се доаѓа до изворите на реката Ретиже и Попово езеро.
Планинарскиот дом Гоце Делчев е препорачливо место за климатска отерапија за луѓе со проблеми на горните дишни патишта и по претрпени пневмонии. Причината е во чистиот боров воздух, пријатните летни температури и многуте можности за излети и пикник.
Пл. дом е почетна станица на ски лифт, кој за 25-30 минути Ве качува  до пл. дом Безбог /2240м.н.в./ пеш растојанието се минува за 2 часа и 40 мин.
Ливадите околу колибата се вистинско наоѓалиште на билки.
Одморот во пл. дом Гоце Делчев, можете да ја надополните вашата билкова аптека со лековити растенија: иглички, оригано, кантарион, мента, листови од боровинки и малини, да бирате мали шишарки за борова мед и др.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Има можност за користење на џакузи со претходна нарачка и со доплата.
 • Валидност на ваучер: од 04 јули до 30 Септември 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон:
 • +359 7447/21 20; +359 7447/21 28, +359 885/50 28 10.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 7447/21 20; +359 7447/21 28, +359 885/50 28 10.
 • Сместување во хотелот по 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Планинарски дом Гоце Делчев

Град Добриниште, Р. Бугарија
Планинарски дом Гоце Делчев
Месност Логовете
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата е обезбедена од Планинарски дом Гоце Делчев

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.07.2017 до 01.10.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.