Велигден на планината Рила во Бугарија - Хотел Миглена, Говедарци

Тридневен пакет со појадоци и празнична Велигденска вечера во хотел Миглена, ГоведарциХотел "Миглена" се наоѓа во убавото село Говедарци на планината Рила. Зградата на хотелот е нова градба и ги нуди сите погодности на модерниот живот. Комбинацијата од спокојство, чисти планински воздух и прекрасна природа е предуслов за оптимално рекреација за Вас, Вашето семејство и пријатели.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3792 денари (61 €)

ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Една празнична Велигденска вечера
 • Паркинг
 • Туристичка такса

За сите гости хотелот нуди скара на отворено и бесплатен паркинг. За љубителите на зимските спортови хотелот нуди добро опремено ски-училиште и ски-гардеробер. Само на 1 км се наоѓа скијачката патеки на с.Говедарци, а на 13 км е ски патеката Маљовица. Соседното скијачко одморалиште Боровец е оддалечено 23 километри.

Селото се наоѓа во предпарковата зона на Националниот парк Рила, по течението на реката Црни Искар. Расположено во Говедарската котлина на 1268 метри надморска височина, има умерено-континентална клима со просечна јануарски температури од -6.2 ° C и просечна јулска температура од + 22,6 ° C. Снег има во просек околу 160 дена од годината, а во зима снежната покривка изнесува над 70 см.

Над котлината се наоѓа врв Маљовица висок 2729 метри, и селото е една од излезните точки за освојување на врвот. Од с.Говедарци тргнуваат правци за планинарскиот дом Вада (2 часа пеш), в Мечит (1 час), планинарскиот дом Ловна (3 часа), планинарски дом и планинска школа Маљовица.Од планинарскиот дом Вада може да се стигне до Седумте Рилски езера, од Мечит се доаѓа до засолништето Кобилино браниште и од комплекс Маљовица се стигнува до Страшното езеро, каде што има изградено засолниште. Во месноста Надарица има остатоци од античка населба датирана од времето на Римската империја, а во месноста Тапанковица, Мечкарица и Изворот има зачувани историски споменици - цркви, манастир и параклиси.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек при двојно сместување.
 • Деца до 3 години се сместуваат бзплатно.
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 5 € на ден.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29 април до 05 мај 2021 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 889/32 75 16.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Миглена, Говедарци

С. Говедарци 2020 Р. Бугарија
Ул. Васил Коларов 9 
Тел.: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Facebook: www.facebook.com/Hotel-Miglena-Govedarci

 

Офертата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Миглена, с. Говедарци!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.04.2021 до 05.05.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.