Луксузен одмор во Разлог, Бугарија - Катарино СПА Хотел

Пакети за ДВАЈЦА со поајдок и вечера во Катарино ЕКО СПА Хотел, РазлогКомплексот Катарино Спа е еден од првите модерни СПА хотели со прекрасни услови за целогодишен туризам во регионот на Банско и Разлог. Со својот модерен концепт на спа и велнес услуги, комплексот е врвна дестинација за релаксација или романтичен одмор. Она што го издвојува комплексот е неговата атрактивна локација, која е на само 5 минути возење од градот Разлог и 10 минути од Банско - најпознатиот ски-центар на Балканот!

Понудата важи за минимум две ноќевања за викенд!

1. Еднодневен ДЕЛНИЧЕН пакет во ДВОКРЕВЕТНА ЛУКСУЗНА СОБА: ВИП цена: 7963 денари (129 €)

2. Еднодневен ВИКЕНД пакет во ДВОКРЕВЕТНА ЛУКСУЗНА СОБА: ВИП цена: 9543 денари (155 €)

3. Еднодневен ДЕЛНИЧЕН пакет во ДЕЛУКС ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО БАЛКОН: ВИП цена: 9543 денари (155 €)

4. Еднодневен ВИКЕНД пакет во ДЕЛУКС ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО БАЛКОН: ВИП цена: 11439 денари (185 €)

5. Еднодневен ДЕЛНИЧЕН пакет во ЈУНИОР АПАРТМАН : ВИП цена: 10965 денари (178 €)

6. Еднодневен ВИКЕНД пакет во ЈУНИОР АПАРТМАН : ВИП цена: 13177 денари (214 €)

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА:

 • Едно ноќевање за ДВАЈЦА во избраниот тип на соба во соодветниот период на сместување
 • Богат појадок
 • Извонредна вечера, со внимателно одбрани јадења, подготвена со голема љубов по автентични рецепти со природни производи од нашите фарми
 • Бесплатно користење на Детското катче со забавни игри и грижа за анимација за нашите млади гости, обезбедувајќи им мир на нивните родители
 • Бесплатен пристап до термалната зона во Спа Центар Катарино - внатрешен и надворешен базен со лековита минерална вода со температура од 34 степени C, пештера џакузи, солена соба, финска сауна, кива сауна, инфрацрвена сауна, арома парна бања, панорамска парна бања , лакониум, авантуристички тушеви, тепидариум, панорамски простор за релаксација со отворен камин, ледена фонтана
 • Надворешен паркинг
 • Бесплатен WI-FI интернет на јавни површини и хотелски соби
 • 9% ДДВ

Максимално сместување / капацитет:

* Луксузна соба и Делукс соба - 2 возрасни + 1 дете * Junior Suite - 2 возрасни + 2 деца до 13,99 години или 3 години. + 1 дете до 13,99 год

Комплексот нуди сместување во 139 удобни хотелски соби и апартмани, декорирани со природни еколошки материјали. За поголемите семејства обезбедивме избор од 17 двособни апартмани во семејни куќи, до максимум 200 метри од главната хотелска зграда.

Гостите можат да избираат помеѓу стандардна соба со или без балкон, спални со близнаци или двокреветни соби и софа кревет погодна за деца. Друга опција е сместување во Junior Suite или Deluxe Suite, со две посебни соби - спална и дневна, со или без балкон, и софа кревет, сите со прекрасен панорамски поглед. Посебен комфор и удобности обезбедуваат луксузните ВИП апартмани, со дизајнерски мебел и голема тераса со градински мебел, далеку од љубопитните очи, со поглед на шумите на планината Рила и тениското игралиште.
Хотелот има и две специјално опремени соби за пристоен одмор за гостите со посебни потреби или гостите со посебни потреби.

Услови на понудата

 • За единечно сместување во луксузна и луксузна соба, гостинот ужива 15% попуст.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно во соба на 2 родители кои целосно плаќаат според наведениот капацитет на просторијата. За деца до 2,99 години обезбедуваме бесплатно детско креветче.
 • За 1 дете од 6 до 13,99 години на дополнително легло се плаќа 50% од цената по возрасен за двајца родители кои редовно плаќаат.
 • За 1 дете до 5,99 години и второ дете од 6 до 13,99 години, сместено со 1 возрасен, цената на собата е еднаква на цената за еднокреветно сместување.
 • За 1 возрасен и 2 деца 6 - 13,99 години, цената се пресметува како за двајца возрасни.
 • Едно дете од 0 до 13,99 години на редовен кревет во соба со еден возрасен се сместува бесплатно, а собата се плаќа како за единечно сместување.
 • Прво дете 6-13,99 години на дополнително легло во .Јуниор апартман или Делукс плаќа 50% за кревет за возрасен, а второ дете од 0 до 13,99 е бесплатно.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената на редовен кревет.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 26 април до 14 јули 2022 година.
 • Доколку се откажете до 7 дена пред датумот на пристигнување, нема да се наплаќа такса.
 • Доколку се откажете до 7 дена пред датумот на пристигнување, хотелот ја задржува целата претплатена сума.
 • Потребна е претходна резервација на тел.+359 893/088 983 или на: [email protected].
 • Цените не вклучуваат туристичка такса од 0.60€ / лице по ноќевање, која е задолжителна за сите гости.
 • Видете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Катарино СПА Хотел

2760 Разлог, Р. Бугарија
GPS координати: 41.88746810, 23.42387410
Тел.: +359 ******- Рецепција
Тел.: +359 ******- Резервации
Е-mail: [email protected]
Website: https://hotelkatarino.com/


 

Офертата е предоставена от нашия партньор - Катарино СПА Хотел, Разлог!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.04.2022 до 14.07.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.