Одмор за двајца во Пампорово - Хотел Преспа

Еднодневен пакет за двајца со појадок и вечера во хотел Преспа, ПампоровоХотел Преспа се наоѓа во централниот дел на Пампорово, зимско одморалиште на 230 километри југоисточно од Софија. Се наоѓа на 1600 метри надморска височина, и престижниот хотел Преспа Ви го отвора целиот шарм на Родопските планини.
Хотел Преспа се наоѓа во срцето на одморалиштето, има традиција и докажана репутација за одличен квалитет во Пампорово. На 200 метри од автобуската станица во одморалиштето и 500 метри од скијачките патеки, тоа е совршено место за скијање или за летен одмор на планина. Хотел Преспа обезбедува добри услови и можности за организирање на сите видови на бизнис настани или групни посети низ целата година.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)
Ваучерот е за двајца возрасни и вклучува:

Цената важи при мимимум три ноќевања

 • Едно ноќевање  во двокреветна соба / 2 + 1 /
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатен безжичен интернет во лоби бар на хотелот
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Ски гардеробер за складирање на сопствена опрема за скијање
 • Транспорт до Ски центар 1
 • Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4045 денари (65 €)
Ваучерот е за двајца возрасни и вклучува:

Цената важи при мимимум едно или две ноќевања

 • Едно ноќевање  во двокреветна соба / 2 + 1 /
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатен безжичен интернет во лоби бар на хотелот
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Ски гардеробер за складирање на сопствена опрема за скијање
 • Транспорт до Ски центар 1
 • Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ

Хотелот Преспа-Пампорово предлага добри можности за семинари, програми за тимбилдинг и мали и средни конференции. Хотелот нуди конференциска сала со капацитет од 100 места и атрактивни пакети за сите видови на групни настани. Сопствен бесплатен паркинг и широк спектар на докажани квалитетни угостителски услуги се одличен прилог на вашиот организиран настан. Вашиот деловен состанок може да се комбинира со релаксирачки услуги и забавни и забавни понуди понудени во хотелот Преспа.
Преспа Хотелот ви посакува добредојде во 68 соби, 6 комфорни студиа. Секоја соба е во можност да смести трет гостин и условите во студиата се одлични за семејства со деца.
Сите соби се опремени со кабловска телевизија, мини бар, фен. Од каде и да погледнеш, постои неверојатен поглед на планините Родопи. Овде може да се почувствува владејачката тишина и спокојство на планината.
За најмладите гости, хотелот располага со детско катче.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца во двокреветна просторија.
 • За деца од 2 до 12 години со двајца родители се доплаќа 10 € на ден на рецепција.
 • Возрасен на дополнителен кревет плаќа 80% од цената на пакетот.
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција при сместувањето.
 • Задолжително е да го предоставите Ваучерот испечатен на хартија при сместувањето на рецепција.
 • Пријавувањето е по 14:00 часот и одјавувањето е до 12:00 часот.
 • Понудата важи за престој: од 22 декември 2021г. до 13 март 2022 година.
 • Понудата важи за официјалните празници!
 • Анулирање и промената на резервацијата може да се извршат најмалку 3 дена пред датумот на пријавување.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 885/40 46 06 (од 08:00 до 20:00 часот) Резервации се прифаќаат во зависност од пополнетоста на хотелот.
 • По купувањето на ваучер, треба да ја потврдите вашата резервација на тел: +359 885/40 46 06. Погледнете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Преспа

К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Teл: +359 
******(од 08:00 до 20:00ч.)
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Преспа, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.12.2021 до 13.03.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.