Велигден за двајца во Пампорово - Хотел Орловец*****

Дводневен и тридневен за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Орловец*****, ПампоровоПетѕвездниот хотел "Орловец" е синоним на луксуз, спокојството и комфор во скијачкото одморалиште Пампорово. Лоциран на 1600 метри надморска височина, во центарот на одморалиштето. Хотелот располага со 210 редовни легла, распоредени во 98 двокреветни соби и 7 апартмани. Секоја соба е опремена според највисоките стандарди за хотел со пет ѕвездички - плазма телевизор, мини-бар, телефон, сет за чај и кафе, балкон, бесплатен електронски сеф и безжичен интернет. Сите бањи во хотелот се опремени со фен, телефон, козметичко огледало, козметика за бања, наметка и со када, во која да релаксирате, по прошетката низ волшебната планина Родопи.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6194 денари (100 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба со поглед кон планината
 • Два појадоци на шведска маса
 • Две вечери на шведска маса
 • Центар за релаксација - топол базен, сауна, парна бања и фитнес
 • Паркинг или гаража
 • Бесплатен ограничен безжичен интернет во целиот хотел
 • Трансфер до почетна станица на ски лифт
 • Осигурување, туристички данок и ДДВ
 • На 17.04.2017 – Затворање на зимската сезона - БЕСПЛАТНИ СКИ ЛИФТОВИ!

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 9290 денари (150 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба со поглед кон планината
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса
 • Центар за релаксација - топол базен, сауна, парна бања и фитнес
 • Паркинг или гаража
 • Бесплатен ограничен безжичен интернет во целиот хотел
 • Трансфер до почетна станица на ски лифт
 • Осигурување, туристички данок и ДДВ
 • На 17.04.2017 – Затворање на зимската сезона - БЕСПЛАТНИ СКИ ЛИФТОВИ!

Во ресторанот на хотелот можете да се пробате од вкусни специјалитети на мајсторите готвачи, а во панорамските барови да испиете чаша ароматично кафе или одлежано виски, да погледате некој натпревар со пријателите или да уживате во некоја книга пред каминот.
Најдоброто место за релаксација по напорен и полн со емоции ден на скијачките патеки е СПА центарот на Хотелот, кој нуди внатрешен базен со топла вода, сауна, парна бања, тангенторна када, масажни кабинети и фитнес сала. На располагање на гостите се уште конференциска сали до 400 места, спортско игралиште со вештачка подлога и ноќно осветлување за тениско игралиште и мини фудбал, 2 подземни паркинзи и топла врска со хотел Перелик.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете на дополнително легло до 6,99 се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок. Доплата за вечера -  5 €.
 • Дете на дополнително легло од 7 до 11,99 доплаќа 50% од цената на пакетот.
 • Возрасен на дополнително легло доплаќа 75% од цената на пакетот.
 • Дете на редовен кревет од 7 до 11,99 доплаќа 75% од цената на пакетот.
 • Дете на редовен кревет до 7 год.  доплаќа 50% од цената на пакетот.
 • По желба: ВЕЛИКДЕНСКИ РУЧЕК на 16.04.2017 или Празничен ручек на 01.05.2017 – 18 € за вoзрасen и 10 € за деца (2-11,99 год.)
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април и од 28 април до 01 мај 2017 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 700 17 702; +359 882/88 64 40 и +359 882/88 64 19.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орловец*****

Хотел Орловец*****
Teл: +******
Тел: +359 ******
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelorlovetz.com
Website: www.pamporovo.me


ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Орловец*****, Пампорово.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 01.05.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.