All inclusive на Црно море во Созопол - Хотел Hacienda Beach, Созопол

Еднодневен пакет на база All inclusive во хотел Hacienda Beach ****, СозополHacienda Beach **** се наоѓа во непосредна близина на заливот Златна рипка, 30 км. јужно од Бургас и 6 км. од град Созопол. Локацијата на комплексот е тивка со пристап до прекрасна песочна плажа. Близу до него се познатиот кампинг "Градина" и кампинг "Златна Рипка", најубавите и мирни места за летужаве на Црно море.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4045 денари (65 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНO лице и вклучува:
Важи за периодот од 20 јули до 24 август

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман со поглед кон парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Детска анимација со музика во живо
 • Надворешен базен
 • Чадор и лежалки покрај базенот (до исцрпување на количините)
 • Фитнес
 • Фудбал, пинг понг
 • Мини библиотека
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3192 денари (52 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНO лице и вклучува:
Важи за периодот од 25 август до 10 септември

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман со поглед кон парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Детска анимација со музика во живо
 • Надворешен базен
 • Чадор и лежалки покрај базенот (до исцрпување на количините)
 • Фитнес
 • Фудбал, пинг понг
 • Мини библиотека
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2496 денари (40 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНO лице и вклучува:
Важи за периодот од 11 до 30 септември

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман со поглед кон парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Детска анимација со музика во живо
 • Надворешен базен
 • Чадор и лежалки покрај базенот (до исцрпување на количините)
 • Фитнес
 • Фудбал, пинг понг
 • Мини библиотека
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса
 • ДДВ

Комплексот располага со апартмани со една или две спални, декорирани со едноставни и топли тонови и опремени со сите потребни удобности.
Комплексот располага со основен ресторан на база All Inclusive со богати и разновидни јадења, како и италијански à la carte ресторан. Лоби бар "Green" и базен бар "Барбоса" се идеални места ако сакате да пиете чаша кафе или освежувачки пијалок.
Hacienda Beach за своите гости предлага надворешен базен, фитнес центар и спа.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни.
 • Минимално сместување во еднособен апартман - 2 возрасни, максимално сместување во еднособен апартман  - 2 возрасни + 3 деца или 3 возрасни лица + 1 дете. Минимално сместување во двособен апартман - 4 возрасни, максимално сместување во двособен апартман - 4 возрасни + 2 деца.
 • Деца од 0 до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 0 до 11,99 години на дополнителен кревет со две возрасни лица се сместува бесплатно.
 • Второ дете од 0 до 11,99 години на дополнителен кревет со две возрасни лица се сместува бесплатно.
 • Трето дете од 2 до 11,99 години на дополнителнен кревет во апартман доплаќа 50% од цената за возрасен - по цени на рецепциja.
 • Возрасните на дополнителен кревет во еднособен стан имаат корист од 30% попуст на основната цена -по цени на рецепциja.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Рокови за анулирање на резервација:
 • од 11.09 до 30.09 - 3 дена.
 • oд 25.08 до 10.09 - 5 дена.
 • од 10.07 до 24.08 - 10 дена.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 55/02 24 22 или +359 700 18 411 (09:00 - 17:00.)
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите Вашата резервација со диктирање на кодот на ваучерот по телефон: +359 55/02 24 22 или +359 700 18 411 (09:00 - 17:00 часот).
 • Валидност на ваучерот: од 20 јуни до 30 септември 2018 година
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Hacienda Beach, Созопол

Гр. Созопол
Тел: +359 
******; +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: victoriagroup.bg/hacienda-beach/

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Hacienda Beach****, Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.07.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.