All inclusive летување на Црно море - Хотел Корона, Свети Влас

Еднодневен пакет на база All inclusive во хотел Корона, Свети ВласХотел Корона 3 * Свети Влас има одлична локација, сместена во близина на плажата, пристаништето Марина Диневи и на само 5 км. од Сончев Брег.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1896 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНO лицe и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба или апартман со една спална 
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен со водна лизгалка
 • Детско катче
 • Бесплатен Wi-Fi низ хотелот
 • Забавни игри на рецепција / карти, шах, табла и други /
 • Бесплатен сеф на рецепција
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Исхраната е на шведска маса и вклучува:
• Појадок (07:30 - 10:00 часот);
• Ручек (12:30 - 14:00 часот);
• Попладневна ужина(15:00 - 17:00 часот);
• вечера (18:30 - 21:00 часот);
• Пијалоци (11:00 - 22:00 часот) во ресторанот. Безалкохолни пијалоци - чај, кафе, млеко,
вода, сок од машината. Бугарски алкохолни пијалоци - пиво, вотка, џин, мента, вино и мастика

Собите се опремени со балкон и поглед на море, бања со туш или када, клима уред и ТВ.
Комплексот има главен ресторан, кој им нуди на своите гости богато мени со локални и европски специјалитети. На територијата на комплексот ќе најдете и: надворешен базен со лизгалка на вода, коктел бар, продавница, обезбедуван паркинг, менувачница, фризер, сеф на рецепција.
Хотелот има:
22 двокреветни соби (2 + 1/3/1 + 1/1 + 2) - 20-22 кв.м.; 2 главни кревети, можност за едно дополнително
7 трокреветни соби (3/3 + 1/2 + 2) - 28-34 кв.м.; 3 главни кревети, можност за едно дополнително
6 семејни соби (4/4 + 1/4 + 2/5/6) - 40 квадратни метри; 4 главни кревети, софа кревет
1 еднособен апартман (2/2 + 1/2 + 2/3/3 + 1/4) - 50 кв.м.; Спална соба и дневна соба (2 главни кревети во спалната соба, софа кревет во дневната соба).
1 стан со две спални (2/2 + 1/2 + 2/3/3 + 1/4/4 + 1/4 + 2/5 + 1) - Спална соба и дневна соба (2 главни кревети во спалната соба, 2 главни кревети) и софа кревет во дневната соба).
Секоја соба има клима уред.
Некои соби имаат када, други туш.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Еден ваучер е за едно лице сместено во соба,при сместени две лица во двокреветна соба или тројца во апартман..
 • За прво дете од 3 до 12,99 години, сместувањето е бесплатно на дополнително легло.
 • За дете над 13 години. или трет возрасен на дополнително легло се наплатува 80% од
 • вредноста на ваучерот на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за задоцнето ослободување - 5 € на час, со претходно барање.
 • Откажување или промена на резервацијата е можно до 7 дена пред датумот на сместување.
 • Домашни миленици се дозволени во хотелот - 5 € на ден.
 • Паркинг - 5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 09 до 31 јули 2021 година.
 • Пред да купите ваучер, направете барање за слободни места на телефон: +359 879 413 513
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 879 413 513
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Корона, Свети Влас

Хотел Корона
Гр. Свети Влас, Р. Бугарија

Tел: +******
E-mail: [email protected]
 


ВИП Понудата за Црно море 2021 е обезбедена од нашиот партнер Хотел Корона, Свети Влас

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.07.2021 до 31.07.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Закуска (бюфет): 07:30 до 10:00
Обяд (бюфет): 12:30 до 14:00
Следобедна закуска, сладоледен бюфет: 16:00 - 16:30
Вечеря (бюфет): 18:30 - 20:30 
Напитки, включени в програмата:
От 11:00 до 22:00 в ресторанта
От 11:00 до 18:00 на бара при басейна
Чай, кафе, мляко, вода, безалкохолни напитки, сок - от диспенсър
Алкохол - местно производство - бира, вино, водка, джин, мента, ракия, мастика
Безплатни услуги: фитнес, тенис на маса, паркинг, шезлонги и чадъри край басейна, wi-fi в лоби бара, бадминтон, детски басейн, водна пързалка, детска площадка, билярд, въздушен хокей, джаги и др. 
Услуги срещу доплащане: лекар, масажи, бебешко креватче, минибар, телефон, сейф, колела под наем, интернет в стаите.