СПА релаксација во Велинград - СПА Хотел Клептуза - Велинград

Еднодневен делничен или викенд СПА пакет со појадок и вечера во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. БугаријаСПА Хотел Клептуза се наоѓа во Велинград, во близина на познатиот природен феномен – карстниот  извор  кој го формира езерото Клептуза, со прекрасна местоположба  меѓу паркови и  зеленило.
Четириѕвезден  хотел  со совршена локација - во центарот на населбата Чепино - Велинград.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: 2338 денари (38 €) - 50% = 1169 денари (19 €)
(Важи за сместување од недела до четврток)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на сет мени
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување
 • 20% попуст на сите СПА процедури

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД СПА ПАКЕТ: 2591 денар (42 €) - 50% = 1296 денари (21 €)
(Важи за сместување во петок и сабота)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на сет мени
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување
 • 20% попуст на сите СПА процедури

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: 2465 денари (40 €) - 50% = 1232 денари (20 €)
(Важи за сместување од недела до четврток)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на сет мени
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување
 • 20% попуст на сите СПА процедури

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД СПА ПАКЕТ: 2718 денари (44 €) - 50% = 1359 денари (22 €)
(Важи за сместување во петок и сабота
)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на сет мени
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување
 • 20% попуст на сите СПА процедури

 

Спа Хотел "Клептуза", Велинград, располага со 13 стандардни двокреветни соби, 7 двокреветни соби со бања, 6 еднокреветни соби, 13 двокреветни луксузни соби, 2 студиа и 4 луксузни апартмани. Секој од апартманите  е со дневна соба, две одделни спални соби и две купатила. Собите се опремени со кабловска телевизија, бесплатен интернет, мини бар, телефон и фен.
Во ресторанот на хотелот можете да уживате во префинета  и разновидна кујна, а во лоби барот - на различни пијалоци и коктели.
Во СПА центарот на хотелот Клептуза за вашата релаксација е предвиден топол базен за возрасни, детски базен, џакузи, сауна, парна бања, самостојно бисерно џакузи, фитнес, зона за релаксација, амам, Када на Клеопатра.
Во Хотелот "Клептуза" се нудат разновидни масажи - класичен, со етерични масла, со чоколадно масло, со мед, со вендузи или други на ваша желба.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Еден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца на возраст под 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 8 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен плаќа 11 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Валидност на понудата: од 17 октомври до 01 декември 2017 година.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да направите барање за слободни датуми на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе со  издиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Клептуза - Велинград

Хотел "Клептуза"
Гр. Велинград, Р. Бугарија

Тел: +******
Факс: +******
Управител: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: СПА-Хотел-Клептуза
Website: www.hotel-kleptuza.com

ВИП Понуда за одмор,  обезбедена од СПА Хотел Клептуза **** гр. Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.10.2017 до 01.12.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.