Хотели Велинград - Бугарија

-50% Хотели Велинград - Попуст на сите СПА хотели во Велинград.

-54%
Валидност 30.09 - 20.12
Цена на човек/ден 1611.6 - 1769.6 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери38 купени
Бутик СПА Хотел Heaven е луксузен хотел во град Велинград. Располага со 9 соби и еден апартаман, кои  се поединечно стилски опремени. Мебелот се од природни материјали, а самиот хотел...
38 купени

СПА одмор во Велинград, Бугарија

Над 50% попуст на СПА пакети со појадок, вечера и Wellness пакет во Бутик СПА Хотел Heaven****...

Купувате за 7078ден. 3223ден.
-51%
Валидност 14.10 - 30.11
Цена на човек/ден 2180.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери320 купени
Гранд Хотел Велинград е луксузен СПА хотел со петѕвездички  во Велинград, официјално прогласен за "СПА престолнината  на Балканскиот полуостров". Гранд Хотел Велинград е...
320 купени

СПА одмор во Велинград

51% попуст на еднодневен делничен пакет со појадок, вечера и СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Купувате за 4424ден. 2180ден.
-50%
Валидност 01.11 - 30.11
Цена на човек/ден 782.1 - 861.1 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок, Ручек и Вечера
Купени ваучери12 купени
Ако сакате да ги  доживеете сите  задоволства на животот во- СПА-центарот на  Балканскиот полуостров дојдете во прекрасниот Велинград! Бутик Хотел "St.George" се...
12 купени

Одмор во ноември во Велинград

Дводневен делничен и викенд пакет за двајца со вклучена исхрана + џакузи во Бутик Хотел...

Купувате за 6257ден. 3128ден.
-50%
Валидност 02.10 - 30.11
Цена на човек/ден 900.6 - 832.03 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери1 купени
Хотелски апартмани Панорама се лоцирани  во центарот на Велинград. Апартманите се опремени со модерно опремени кујни, ТВ со кабловска и интернет, бањи, тоалети, климатизери и тераси на...
0 купени

Одмор во Велинград

Дводневен и тридневен пакет за двајца со појадок, вечера и користење на минерален базен во...

Купувате за 7205ден. 3602ден.
-50%
Валидност 18.11 - 01.12
Цена на човек/ден 916.4 - 1674.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок
Купени ваучери2 купени
Новоотворениот бутик Хотел "Алегра" нуди на своите гости можност да се допре до удобноста и релаксирачкиот амбиент Велинград. Посетителите можат да отседнат во пријатна опремени соби,...
2 купени

Одмор во Велинград, Бугарија

50% попуст на еднодневен делничен и викенд пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во...

Купувате за 1833ден. 916ден.
-50%
Валидност 15.11 - 30.11
Цена на човек/ден 1643.2 - 1832.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок, Ручек и Вечера
Купени ваучери24 купени
СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува...
24 купени

Last minute одмор во Велинград

Еднодневни делнични пакети со појадок, ручек и вечера + користење на СПА услуги и бонус балнео...

Купувате за 3286ден. 1643ден.
-50%
Валидност 05.10 - 30.11
Цена на човек/ден 1864.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери13 купени
Парк Хотел Олимп е модерен четириѕвезден комплекс, којшто одговара на светските стандарди. Хотелот има уникатна местоположба, се наоѓа во близина до центарот на градот и во истовреме близу до...
13 купени

СПА одмор во Велинград

Еднодневен делничен пакет за двајца со појадок, вечер и користење на СПА услуги во Парк Хотел...

Купувате за 7458ден. 3729ден.
-50%
Валидност 01.10 - 01.12
Цена на човек/ден 1185 - 1343 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери21 купени
Хотел Бугарија се наоѓа во центарот на населбата Чепино, еден од трите квартали од кои се состои град Велинград. Во Чепино се наоѓаат сите поголеми хотели и природни карактеристики на...
21 купени

СПА одмор за двајца во Велинград

50% попуст на викенд и делничен пакет за двама со појадок, вечера и користење на СПА услуги во...

Купувате за 4740ден. 2370ден.
-50%
Валидност 09.10 - 30.11
Цена на човек/ден 679.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок
Купени ваучери7 купени
Хотел Медеја е лоциран во СПА центарот  на Бугарија - Велинград. Само на 130км. од Софија и на 80 километри  од Пловдив ќе најдете спокојство на планината, во комбинација со модерен...
7 купени

Одмор за двајца во Велинград

50% попуст на дводневен пакет за двајца во двојна соба или апартман со појадок и Спа третмани +...

Купувате за 5435ден. 2718ден.
-50%
Валидност 15.10 - 01.12
Цена на човек/ден 916.4 - 1674.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок
Купени ваучери92 купени
Новоотворениот бутик Хотел "Алегра" нуди на своите гости можност да се допре до удобноста и релаксирачкиот амбиент Велинград. Посетителите можат да отседнат во пријатна опремени соби,...
92 купени

Одмор во Велинград

50% попуст на еднодневен делничен и викенд пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во...

Купувате за 1833ден. 916ден.
-50%
Валидност 01.11 - 15.11
Цена на човек/ден 1580 - 1832.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок, Ручек и Вечера
Купени ваучери32 купени
СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува...
32 купени

Одмор во Велинград

Еднодневен делничен пакет со појадок, ручек и вечера + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Купувате за 3160ден. 1580ден.
-50%
Валидност 01.10 - 23.12
Цена на човек/ден 1422 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери196 купени
Подарете си незаборавен летен одмор во тивкиот комфорт на најубавите Родопи. Единствениот  од ваков вид  СПА Хотел "Селект" се наоѓа над веднаш урбаниот  станбен ...
196 купени

Викенд СПА одмор во Велинград

Дводневен Викенд пакет за двајца со појадок, ручек и вечера во Хотел Селект****, Велинград -...

Купувате за 11376ден. 5688ден.
-50%
Валидност 01.10 - 30.11
Цена на човек/ден 1738 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери65 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
65 купени

СПА одмор во Велинград

Тридневен и петдневен делничен пакет за двајца со појадок, вечера и бесплатен медицински преглед...

Купувате за 20856ден. 10428ден.
-50%
Валидност 06.11 - 21.12
Цена на човек/ден 2354.2 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери0 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
0 купени

Одмор во Велинград, Бугарија

Еднодневен викенд пакет за двајца возрасни + дете до 6 год. во студио со појадок, вечера и...

Купувате за 9417ден. 4708ден.
-50%
Валидност 06.11 - 21.12
Цена на човек/ден 1990.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери23 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
23 купени

Одмор во Велинград, Бугарија

Дводневен викенд пакет со појадок, вечера + СПА процедура во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград

Купувате за 7963ден. 3982ден.
-50%
Валидност 11.10 - 10.11
Цена на човек/ден 1516.8 - 1627.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок, Ручек
Купени ваучери6 купени
СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува...
6 купени

Одмор во Велинград

Дводневен делничен пакет со појадок, ручек и користење на СПА услуги во Хотел Здравец Wellness...

Купувате за 6194ден. 3097ден.
-50%
Валидност 21.10 - 21.12
Цена на човек/ден 2354.2 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери2 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
2 купени

Одмор во Велинград, Бугарија

Еднодневен викенд пакет за двајца возрасни + дете до 6 год. во студио со појадок, вечера и...

Купувате за 9417ден. 4708ден.
-50%
Валидност 21.10 - 21.12
Цена на човек/ден 1885.26 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери28 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
28 купени

Одмор во Велинград

Еднодневен пакет за двајца возрасни со две деца или тројца возрасни со појадок и вечера + СПА...

Купувате за 11313ден. 5656ден.
-50%
Валидност 21.10 - 21.12
Цена на човек/ден 2196.2 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери2 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
2 купени

Одмор во Велинград

Еднодневен делничен пакет за двајца возрастни + дете до 6 год. во студио со појадок, вечера и...

Купувате за 8785ден. 4392ден.
-50%
Валидност 21.10 - 21.12
Цена на човек/ден 1990.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери67 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
67 купени

Одмор во Велинград

Дводневен викенд пакет со појадок, вечера + СПА процедура во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград

Купувате за 7963ден. 3982ден.
-50%
Валидност 21.10 - 21.12
Цена на човек/ден 1864.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери21 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
21 купени

Одмор во Велинград, Бугарија

Дводневен делничен пакет со појадок, вечера + СПА процедура во Балнео Хотел Свети Спас*****,...

Купувате за 7458ден. 3729ден.
-50%
Валидност 21.10 - 21.12
Цена на човек/ден 1411.26 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери20 купени
СПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен...
20 купени

СПА одмор за двајца во Велинград, Бугарија

50% попуст на дводневен пакет во апартман со појадок, вечера и СПА третмани во СПА Клуб Бор****,...

Купувате за 16938ден. 8469ден.
-50%
Валидност 21.10 - 21.12
Цена на човек/ден 1564.2 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери20 купени
СПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен...
20 купени

Одмор за двајца во Велинград

Дводневен пакет со појадок, вечера + третман во СПА Клуб Бор****, Велинград

Купувате за 12514ден. 6257ден.
-50%
Валидност 23.09 - 30.11
Цена на човек/ден 758.4 - 726.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери152 купени
Хотел "Жери" се наоѓа во најубаваиот дел на западните Родопи во прекрасниот и живописен град Велинград. Велинград е лоциран во центарот на Чепинската котлина каде легендите...
152 купени

СПА одмор во Велинград

50% попуст на делнични и викенд пакети с појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Жери,...

Купувате за 3034ден. 1517ден.
-50%
Валидност 12.10 - 31.10
Цена на човек/ден 782.1 - 861.1 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок, Ручек и Вечера
Купени ваучери4 купени
Ако сакате да ги  доживеете сите  задоволства на животот во- СПА-центарот на  Балканскиот полуостров дојдете во прекрасниот Велинград! Бутик Хотел "St.George" се...
4 купени

Last minite одмор во октомври во Велинград

Дводневен делничен и викенд пакет за двајца со појадок, ручек, вечера + џакузи во Бутик Хотел...

Купувате за 6257ден. 3128ден.
-50%
Валидност 01.10 - 23.12
Цена на човек/ден 1343 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок, Ручек и Вечера
Купени ваучери138 купени
Спа хотел Селект се наоѓа во Велинград - СПА престолнината  на Балканот, во подножјето на планината Родопи, недалеку од градскиот централен парк Клептуза и 7 минути од центарот на...
138 купени

Одмор во Велинград

Еднодневен делничен пакет за двајца со појадок, ручек и вечера во Хотел Селект****, Велинград

Купувате за 5372ден. 2686ден.
-50%
Валидност 07.09 - 01.11
Цена на човек/ден 2196.2 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери6 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
6 купени

Одмор во Велинград

Еднодневен делничен пакет за двајца возрасни + дете до 6 год. во студио со појадок, вечера и...

Купувате за 8785ден. 4392ден.
-50%
Валидност 07.09 - 01.11
Цена на човек/ден 2354.2 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери8 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
8 купени

Одмор во Велинград

Еднодневен викенд пакет за двајца возрасни + дете до 6 год. во студио со појадок, вечера и...

Купувате за 9417ден. 4708ден.
-50%
Валидност 07.09 - 01.11
Цена на човек/ден 1990.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери108 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
108 купени

Одмор во Велинград

Дводневен викенд пакет со појадок, вечера + СПА третман во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград

Купувате за 7963ден. 3982ден.
-50%
Валидност 07.09 - 01.11
Цена на човек/ден 1864.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери20 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
20 купени

Одмор во Велинград

Дводневен делничен пакет со појадок, вечера + СПА третман во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград

Купувате за 7458ден. 3729ден.
-50%
Валидност 07.09 - 01.11
Цена на човек/ден 1885.26 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери38 купени
Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода. Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на...
38 купени

Одмор во Велинград

Еднодневен пакет за двајца возрасни со две деца или тројца возрасни со појадок и вечера + СПА...

Купувате за 11313ден. 5656ден.
-50%
Валидност 07.09 - 01.11
Цена на човек/ден 1411.26 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери16 купени
СПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен...
16 купени

СПА одмор за двајца во Велинград

50% попуст на дводневен пакет во апартман со појадок, вечера и третмани во СПА Клуб Бор****,...

Купувате за 16938ден. 8469ден.
-50%
Валидност 07.09 - 01.11
Цена на човек/ден 1564.2 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери27 купени
СПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен...
27 купени

Одмор за двајца во Велинград

Двoдневен пакет со појадок, вечера + третман во СПА Клуб Бор****, Велинград

Купувате за 12514ден. 6257ден.
-50%
Валидност 22.09 - 01.11
Цена на човек/ден 1145.5 - 1303.5 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери73 купени
СПА Хотел Клептуза се наоѓа во Велинград, во близина на познатиот природен феномен – карстниот  извор  кој го формира езерото Клептуза, со прекрасна местоположба ...
73 купени

Одмор за двајца Велинград

Дводневен делничен и викенд пакет за двајца со појадок и вечера во СПА Хотел Клептуза, Велинград

Купувате за 9164ден. 4582ден.
-51%
Валидност 16.09 - 31.10
Цена на човек/ден 782.1 - 739.44 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери40 купени
Комплекс "Рим" се наоѓа во центарот на градот Велинград, во непосредна близина на централната минерална плажа на градот. Располага со: 3 апартмани, 2 апартмани со џакузи и еден...
40 купени

Одмор во Велинград

50% попуст на пакети за двајца со појадок и вечера + СПА во Комплекс Рим***, Велинград

Купувате за 6320ден. 3128ден.
-50%
Валидност 01.09 - 31.10
Цена на човек/ден 1422 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок
Купени ваучери106 купени
Спа хотел Рич **** се наоѓа во Спа центарот  на Бугарија - Велинград. Туристичкиот комплекс комбинира атмосферата на градот со безбројните минерални извори, комплетен одмор и...
106 купени

Одмор во Велинград

50% попуст на еднодневен делничен пакет за двајца со појадок во Спа Хотел Рич****, Велинград

Купувате за 5688ден. 2844ден.
-51%
Валидност 01.09 - 31.10
Цена на човек/ден 2022.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени ваучери17 купени
Спа хотел Рич **** се наоѓа во Спа центарот  на Бугарија - Велинград. Туристичкиот комплекс комбинира атмосферата на градот со безбројните минерални извори, комплетен одмор и...
17 купени

Обмор во Велинград

Дводневен пакет со појадок, ручек и користење на СПА услуги во Спа Хотел Рич****, Велинград

Купувате за 8216ден. 4045ден.
-50%
Валидност 11.10 - 10.11
Местоположба Велинград
Купени ваучери16 купени
СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува...
16 купени

Одмор во Велинград

Дводневен делничен пакет со појадок, ручек и користење на СПА услуги во Хотел Здравец Wellness...

Купувате за 196ден. 98ден.
-51%
Валидност 23.08 - 30.11
Цена на човек/ден 2180.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери367 купени
Гранд Хотел Велинград е луксузен СПА хотел со пет ѕвездички  во Велинград, официјално прогласен за "СПА престолнината  на Балканскиот полуостров". Гранд Хотел Велинград е...
367 купени

СПА одмор во Велинград

51% попуст на еднодневен делничен пакет со појадок, вечера и СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Купувате за 4424ден. 2180ден.
-50%
Валидност 25.09 - 01.11
Цена на човек/ден 916.4 - 1674.8 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок
Купени ваучери150 купени
ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 58лв. - 50% = 29лв. (важи за сместување од недела до четврток) ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува: Ноќевање во двокреветна соба или студио...
150 купени

Одмор во Велинград

50% попуст на еднодневен делничен и викенд пакет со појадок, или со појадок и вечера + СПА во...

Купувате за 1833ден. 916ден.
-50%
Валидност 01.10 - 31.10
Цена на човек/ден 782.1 - 861.1 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок и Вечера
Купени ваучери6 купени
Ако сакате да ги  доживеете сите  задоволства на животот во СПА престолнината на  Балканскиот полуостров дојдете во прекрасниот Велинград! Бутик Хотел "St.George"...
6 купени

Одмор во октомври во Велинград

Дводневен делничен и викенд пакет за двајца со појадок, вечера + џакузи во Бутик Хотел St.George,...

Купувате за 6257ден. 3128ден.
-50%
Валидност 05.09 - 15.10
Цена на човек/ден 679.4 ден/ човек
Местоположба Велинград
Исхрана Појадок
Купени ваучери3 купени
Хотел Медеја е лоциран во СПА центарот  на Бугарија - Велинград. Само на 130км. од Софија и на 80 километри  од Пловдив ќе најдете спокојство на планината, во комбинација со модерен...
3 купени

Одмор за двајца во Велинград

50% попуст на дводневен пакет за двајца во двојна соба или апартман со појадок и Спа третмани +...

Купувате за 5435ден. 2718ден.